Zamknij
REKLAMA

Poniedziałek gorący, a jak będzie dalej? Prognoza pogody dla Pakości

09:41, 07.06.2021 | Rafał Maszewski/meteorolog
Skomentuj
REKLAMA

W tym tygodniu prognoza pogody dla Pakości jest bardzo optymistyczna. Czeka nas ciepłe lato, z często świecącym słońcem i niewielką ilością przelotnych opadów.

W Pakości przez cały tydzień będzie dominować ciepła masa powietrza, która po południami będzie się ogrzewać przeważnie do 23-24 st. (w poniedziałek możliwe 25 st.). Noce będą dość chłodne z temperaturą minimalną na ogół na poziomie 11-12 st., tylko na początku tygodnia 8-9 st.

- Na niebie dominować będzie słońce, chociaż czasami zakryją je głównie chmury kłębiaste - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

W piątek pojawi się podwyższone prawdopodobieństwo lokalnych przelotnych opadów deszczu, (nie wykluczone, że zagrzmi), ale będą to zjawiska incydentalne. 

Pogoda będzie na ogół korzystnie wpływać na nasze samopoczucie, ale będzie sprzyjać zapyleniu powietrza, w którym w wysokim stężeniu będą się unosić silnie uczulające pyłki traw i w mniejszym stopniu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria. Występujący nadal w podwyższonym stężeniu pyłek sosny nie powinien uczulać.

(Rafał Maszewski/meteorolog)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%