Policjanci przeprowadzili dziś działania kontrolne na terenie Pakości, w ramach których sprawdzili stan trzeźwości u 185 kierowców. Żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu.
W Pakości doszło do incydentu, w którym śmieciarka PUG Pakość uszkodziła drewnianą nawierzchnię mostu na śluzie.
W wyniku zdarzenia, na miejsce wezwano cztery zastępy Straży Pożarnej oraz policję, które zajęły się zabezpieczeniem terenu i ustaleniem szczegółów wypadku.
Z informacji wynika, że nie ma osób poszkodowanych.
Śledztwo w sprawie incydentu prowadzi policja.
Sezon rowerowy w pełni, więc warto zadbać o oznakowanie roweru. Mieszkańcy Pakości i okolic mogą w tym celu odwiedzić komisariat już w najbliższą sobotę.
Policjanci inowrocławskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę BMW, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. 53-letni mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Podczas minionego weekendu w ręce policjantów wpadło sześciu kierujących, którzy zbagatelizowali przepisy bezpieczeństwa. Trzeźwość za kierownicą to podstawa. Dotyczy to nie tylko kierowców pojazdów mechanicznych, ale też rowerzystów oraz jadących na hulajnogach.
Dziś rano na ul. Barcińskiej w Pakości w ciągu drogi wojewódzkiej nr 251 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i dwóch samochodów osobowych - hondy i forda. Do działań zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mężczyźnie, który uszkodził samochód znajomej kobiecie. Zatrzymany przez janikowskich policjantów wandal skakał po masce jej samochodu i uderzał w szybę.
Policjant po służbie w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży w sklepie. 30-letni mężczyzna odpowie za dwa czyny, które stanowią przestępstwo. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Dziś rano w powiecie inowrocławskim policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania polegające na kontroli stanu trzeźwości kierujących.
Policjanci skontrolowali trzeźwość u 1460 kierujących.
Ujawnili w jednym przypadku, że kierujący pojazdem jechał po użyciu alkoholu - patrol zatrzymał jego prawo jazdy.
Dziś w nocy w Pakości nieznani sprawcy wysadzili w powietrze i najprawdopodobniej okradli, bankomat. Urządzenie znajdujące się w budynku Ośrodka Kultury i Turystyki zostało wręcz wyrwane z miejsca. Na miejscu pracują śledczy. Więcej informacji wkrótce.
Pakoscy policjanci prowadzą działania, które mają pomóc osobom w ich trudnej sytuacji życiowej. Cyklicznie odwiedzają opuszczone budynki, prowizoryczne obiekty, ogrodowe altanki, czy szałasy i namioty, by pomóc ich mieszkańcom.