Zamknij
REKLAMA

Zapowiada się dość chłodny tydzień. Zobacz najnowszą prognozę pogody

06:33, 18.05.2020 | #ZawszeNaCzasie/Rafał Maszewski - synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

Przewaga chłodnych mas powietrza, czasami popada i zaświeci również słońce. Tak w skrócie wyglądać będzie przyszły tydzień. Na ciepłą wiosnę jeszcze poczekamy.

Do czwartku pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym, a więc popołudniami temperatura będzie wzrastać do zaledwie 14-16 st. W połowie tygodnia nocami lokalnie niewykluczone są słabe przygruntowe przymrozki. W poniedziałek i we wtorek jest szansa na opady, ale mało wydajne. Pod koniec tygodnia napłynie łagodniejsze powietrze i w najcieplejszym momencie dnia mamy szansę na około 18 st. Coraz cieplejsze będą również noce i poranki.

- Od środy do piątku przeważać będzie pogoda bezopadowa, ale już w sobotę i niedzielę ponownie może czasami popadać. Umiarkowany wiatr przeważnie powieje z zachodu , okresami z północnego zachodu lub południowego zachodu. Warunki biometeorologiczne będą w łagodnym stopniu niekorzystne (odczujemy nieznaczny spadek sprawności psychofizycznej i nasilone dolegliwości bólowe), a od środy do piątku obojętne/korzystne. Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na normalnym poziomie - mówi synoptyk Rafał Maszewski.

W powietrzu w wysokim stężeniu będą się unosić pyłki silnie uczulających traw i stanowiących niewielkie zagrożenie dla alergików pyłki sosny. W średnim stężeniu będą obecne pyłki dębu oraz zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

(#ZawszeNaCzasie/Rafał Maszewski - synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz