Zamknij
REKLAMA

Andrzejkowa domówka. Zaskocz gości kreatywnymi zabawami

19:00, 22.11.2019 | #ZawszeNaCzasie/Materiały prasowe
Skomentuj
REKLAMA

Jak imprezują Polacy? Często na domówkach, spotykając się ze znajomymi lub rodziną. A okazji do zapraszania gości w ciągu roku nie brakuje – przed nami Andrzejki, które nie tylko można spędzić na laniu wosku czy wróżbach.

 • Polacy wolą domówki od imprez w klubie

Dlaczego? Podczas imprezy w domu możemy swobodnie porozmawiać ze znajomymi, posłuchać dobrej, nienarzucanej przez DJ’a muzyki oraz przekąsić coś smacznego. Ponadto taka forma spotkania towarzyskiego w porównaniu z wyjściem do klubu generuje niższe koszty.

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się imprezy tematyczne, które idą w parze z oryginalnym pomysłem na wystrój, zabawy czy przystawki. Przed nami Andrzejki, które obchodzi nie tylko młodzież, ale także dorośli, bawiąc się przy wróżbach czy zabawach, jakie pamiętamy z lat młodości.

Impreza andrzejkowa to nie tylko świetna okazja do spotkania ze znajomymi i rodziną, ale przede wszystkim możliwość wykazania się kreatywnością w organizacji.

 • Szaleństwo wróżb – odkrywamy przyszłość

Lanie wosku przez dziurkę od klucza, wyścig butów, wróżenie ze skórki jabłka to tradycyjne andrzejkowe zabawy. Jednak w tę noc, oprócz klasyków, warto zadbać o oryginalne rozrywki, do których przyłączą się chętnie wszyscy goście.

Podczas Andrzejek, najlepiej sprawdzą się wróżby z naszych młodzieńczych lat. Warto jednak do tej kwestii podejść w bardziej kreatywny sposób i zaadaptować je na bardziej dojrzałe, poprzez małe modyfikacje.Dla przykładu wyścig butów, który odkrywał kto pierwszy z towarzystwa weźmie ślub można zastąpić wyścigiem… portfeli! Wygrany portfel wyłoni przyszłego milionera.

Sprawdzone pomysły na niestandardowe wróżby andrzejkowe dla dorosłych:

 • balonowy aperitif z wróżbą: na samym początku imprezy wręcz gościom balony z wróżbami, prosząc o przebicie ich szpilką zanim zasiądą do stołu. W środku umieść różne sentencje, np. „w tym miesiącu czekają Cię słodkie chwile – uważaj żebyś nie przytył!” W ten sposób rozluźnisz atmosferę już na samym wstępie imprezy andrzejkowej. Jeżeli chcesz, aby balonowy aperitif był jeszcze bardziej zaskakujący, umieść w środku srebrzyste confetti.
 • wróżba z niewidzialnym atramentem: przy pomocy świeżego soku z cytryny zapisz na białych kartkach sentencje przepowiadające przyszłość i wrzuć je do pustej miski. Uczestnicy losują kartki, na których z pozoru nic nie jest napisane. Wróżba pojawia się w momencie przyłożenia kartki nad płomień świecy.
 • wróżenie z magicznej kuli: dużym urozmaiceniem imprezy będzie obecność „prawdziwej” wróżki, która odczyta przyszłość z „magicznej” kuli. Nie musisz zamawiać profesjonalisty – za czarownicę może przebrać się organizator lub jeden z uczestników, który spróbuje przewidzieć przyszłość każdemu z gości. Poczucie humoru i bogata wyobraźnia będą wskazane.

Magiczny klimat przyjęcia

Przygotowując imprezę andrzejkową warto zadbać o właściwy klimat wnętrza, który uzyskać można poprzez odpowiednie ozdoby. W tę noc nie może zabraknąć:

 • kart do gry dekoracyjnie rozrzuconych na stoliku,
 • aromatycznych kadzidełek,
 • dużych świec rozstawionych niemal w każdym zakątku pomieszczenia,
 • kostek z alfabetem runicznym,
 • otwartej, starej książki „udającej” zbiór magicznych zaklęć,
 • rekwizytów czarownicy, tj. kapelusz, magiczna kula czy miotła.

Prostym i niedrogim elementem wystroju w andrzejkową noc mogą być tzw. pływające świeczki, które umieszczamy w szklanej misce z wodą. Niezwykłe kompozycje można wykonać samodzielnie, np. ze skorupek od orzechów włoskich, czapeczek żołędzi, czy muszelek.

[ZT]759[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz