Zamknij
REKLAMA

Niestandardowe działania dla ochrony środowiska, które może podjąć Twoja firma. Zacznij od zreorganizowania toalety!

11:09, 06.02.2020 | Materiały partnera
Skomentuj

Kwestia troski o ekologię odgrywa coraz większą rolę we współczesnym biznesie. Wizerunek przedsiębiorstwa, które troszczy się o naturę i działa z myślą o przyszłych pokoleniach, przynosi realne korzyści.

Oczywiście za pięknymi słowami muszą pójść konkretne czyny – a przecież najlepiej zaczynać od siebie, od własnego podwórka. W dalszej części przedstawimy kilka pożytecznych wskazówek, jak można pomóc środowisku poprzez niewielkie zmiany w przysłowiowej „świątyni zadumy”.

Zamień zwykły haczyk i rolki w nowoczesny podajnik papieru toaletowego. Zmniejszy się ilość odpadów

I wcale nie chodzi o to, żeby wydzielać pracownikom ile listków mogą zużyć na jedno załatwienie pilnej potrzeby fizjologicznej. Chodzi o możliwość zrezygnowania z kartonowego wkładu, dzięki któremu zwinięty w rolkę papier nie poniewiera się po całym pomieszczeniu. Wystarczy zamontować w biurowej łazience odpowiednie urządzenie, no i jeszcze znaleźć odpowiedniego dostawcę materiałów eksploatacyjnych. Nowoczesny podajnik papieru toaletowego będzie tutaj doskonałym rozwiązaniem. Według przedstawicieli firmy Elis, która zajmuje się produkcją, dystrybucją oraz outsourcingiem tego rodzaju sprzętu, takie rozwiązanie nie tylko redukuje ilość wytwarzanych odpadów, ale też zmniejsza koszty związane z uzupełnianiem „szarej taśmy”. Tutaj duże znaczenie mają obszerne, podwójne komory, mieszczące nawet 8 razy więcej papieru niż tradycyjna, nawet największa rolka. To oznacza mniej wyjazdów po zapasy, redukcję zużycia paliwa itd. Na tym nie koniec zmian, których warto dokonać w toalecie w imię walki o czystsze środowisko.

Mydło w płynie zastąp specjalną pianą. Ta sama ilość środka czyszczącego wystarczy na zdecydowanie dłużej

Jak pokazują szeroko zakrojone badania, podczas mycia rąk ludzie zwracają dużą uwagę na ilość mydła, które trafiło z dozownika na dłonie. I bardzo często naciskają przycisk po 2-3 razy, mimo że do przywrócenia skórze należytej czystości w zupełności wystarczyłaby im pojedyncza dawka. Skoro objętość okazuje się mieć większe znaczenie niż właściwości środka, warto przerzucić się na mydło w formie piany. Ta sama ilość środka czyszczącego, z drobnym dodatkiem powietrza, ma rozmiary zauważalnie większe niż silnie skoncentrowany płyn. Tym samym zużycie mydła na pojedyncze mycie spada kilkukrotnie, co oznacza również mniej chemii gospodarczej wprowadzonej do kanalizacji. Warto tutaj zwrócić uwagę na automatyczne dozowniki, które samodzielnie wydzielają optymalną dozę mydła. Objętość 0,4 mililitra piany uważa się za idealną do jednego mycia rąk

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%