Zamknij
REKLAMA

Beton architektoniczny na taras ogrodowy. To jest to!

13:48, 07.11.2019 | Materiały partnera
Skomentuj

Posiadanie własnej, prywatnej strefy relaksu na przydomowej posesji niewątpliwie ma wiele zalet. Jednak odpowiednie pogodzenie ogrodowej zieleni z kwestiami praktycznymi wcale nie jest takie proste, jak to się na pierwszy rzut oka wydaje. Nawet idealnie przystrzyżonemu trawnikowi daleko do stabilności, tak potrzebnej dla użytkowników krzeseł, leżaków i innych mebli ogrodowych. Dobór odpowiedniej nawierzchni na parterowy balkon ma zatem decydujące znaczenie dla późniejszych wrażeń.

Według specjalistów z VHCT betonowe płyty tarasowe to synonim solidności. Przekonaj się, skąd takie opinie

Trudno oczekiwać od konsumentów, aby mieli doskonałe rozeznanie w niuansach poszczególnych materiałów oraz trendach, jakie aktualnie obowiązują w szeroko pojmowanym budownictwie. Od tego są sprzedawcy w sklepach i branżowi eksperci, żeby fachowo doradzić. Pomoc w stworzeniu projektu tarasu jest o tyle niezbędna, że na otwartym powietrzu trzeba uwzględnić znacznie więcej czynników. Na pierwszy plan wybija się tutaj wpływ czynników atmosferycznych na nawierzchnię, zwłaszcza w ujęciu wieloletnim. Tutaj właśnie beton architektoniczny posiada bodaj największą przewagę nad pozostałymi, dostępnymi obecnie na rynku budulcami. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy VHCT, jednego z wiodących producentów, właściwości betonowych płyt czynią z nich idealne podłoże przydomowej części ogrodu. Materiał pozbawiony elementów, które mogłyby zardzewieć, niewrażliwy na wodę oraz wahania temperatury (nawet te ekstremalnie niskie bądź wysokie) to doskonały wybór. Tym bardziej, że nie wymaga szczególnie intensywnej pielęgnacji.

Trzymaj zieleń w ryzach! Beton architektoniczny skutecznie zapobiega zarastaniu tarasu mchem

Kolejnym niepodważalnym atutem kompozytu jest jego wyjątkowa struktura. Równa, gładka powierzchnia sprawia, że wszelkie związki organiczne mają ekstremalnie trudne warunki do rozwoju. Dzięki betonowi architektonicznemu taras przez wiele lat zachowa piękny wygląd – praktycznie nie ma mowy a tym, aby pomiędzy płytami pojawiła się trawa, mech, grzyby czy inni, nieproszeni goście ze świata roślin. Wystarczy zastosowanie odpowiedniego impregnatu raz na jakiś czas. Oczywiście nie można zapominać o tym, co wyróżnia ten materiał budowlany spośród innych: ogromnych walorach estetycznych. Pod względem prezencji beton architektoniczny prezentuje się fantastycznie, zdaniem niektórych projektantów wręcz zjawiskowo. Tworzywo pozwala na stworzenie wielu wymyślnych aranżacji, zgodnie z własnymi wyobrażeniami o prawdziwie zaczarowanym ogrodzie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz