Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę, wybierając balkonik rehabilitacyjny dla seniora? Sprawdź!

10:38, 19.06.2019 | Materiały partnera
Skomentuj

Chodziki i podpórki sprzedawane w sklepach medycznych są bardzo zróżnicowane, a wybór tej odpowiedniej wiąże się z wieloma trudnościami. Żeby znaleźć balkonik, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika, należy przy jego zakupie uwzględnić kilka czynników. Jakich? Wyjaśniamy w poniższym artykule. Zapoznaj się z krótkim poradnikiem dotyczącym wizyty w sklepie ze sprzętem medycznym i zaopatrz się w balkonik, który będzie doskonale spełniać swoje zadania.

Pełna regulacja jest podstawą komfortowego korzystania z balkonika

Podpórki rehabilitacyjne to specjalne konstrukcje, ułatwiające starszym osobom wstawanie, prostowanie się i chodzenie. Tak opracowany sprzęt medyczny jest łatwy w użytkowaniu, ale nie wszystkie modele są odpowiednie dla każdego. Udając się do sklepu po balkonik rehabilitacyjny, warto szukać chodzików z wielozakresową regulacją. Takie podpórki są dostępne m. in. w internetowym sklepie MedReha, oferującym aluminiowe balkoniki w atrakcyjnych cenach. Są one tak skonstruowane, aby użytkownik mógł dowolnie ustawiać wysokość, a następnie zabezpieczyć ją blokadą. Większość balkoników jest lekka, tak, aby korzystanie z nich nie sprawiało trudności osobom starszym, pozbawionym siły w rękach. Kupując chodzik rehabilitacyjny należy się upewnić, że uchwyty danego modelu dają się na tyle regulować, żeby można je było ustawić na wysokości bioder użytkownika. Jest to optymalny rozstaw, zapewniający maksymalny komfort poruszania się.

Rodzaj ma duże znaczenie! Balkonik rehabilitacyjny powinien posiadać atest

Sklepy ze sprzętem medycznym dla seniorów często posiadają w asortymencie różne typy balkoników. Dobrze jest się wcześniej zorientować, czym charakteryzuje się dany rodzaj. W przeciwnym wypadku może się okazać, że kupimy balkonik na kółkach dla osoby, miewającej problemy z utrzymaniem równowagi – to duży błąd. Taki pacjent potrzebuje wytrzymałego chodzika kroczącego, który posiada stosowne atesty. W sklepie MedReha cały dostępny sprzęt można obejrzeć online, zamawiając wybrany model przez internet. Jest to spore ułatwienie, ponieważ porównując balkoniki pod względem funkcjonalności i cen, znacznie łatwiej można znaleźć ten odpowiedni. Osobom, które nie są specjalistami w dziedzinie sprzętu dla osób starszych, szczególnie polecamy kupowanie podpórek atestowanych. Są one wysoce odporne na korozję, a przy tym lekkie, mobilne i szybko można je złożyć. Za godne uwagi uważamy także balkoniki rehabilitacyjne wielofunkcyjne z wyjmowanymi kółkami. Doskonale nadają się one do poruszania się po nierównych terenach, ułatwiając seniorom bycie samodzielnymi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz