Zamknij
REKLAMA

Pomysł na upominek dla dziewczynki. Tym razem stawiamy na biżuterię ze złota

16:21, 10.05.2019 | M.A
Skomentuj

Czy warto podarować młodej damie złoto w formie biżuterii? W tej kwestii zdania są podzielone. Jedni uważają, iż szlachetny kruszec jest zbyt cenny, aby nosiło go dziecko. Inni przyznają, że wolą, aby ich pociecha nosiła złoto, niż sztuczne ozdoby wywołujące alergię. Przyznajemy rację drugiej grupie, rozsądnie dobierając biżuterię, która ma rozświetlać wrażliwą, młodą skórę. Naszym numerem jeden są złote kolczyki i to o nich chcemy Wam dziś więcej opowiedzieć.

Kilka słów o historii kolczyków, najpiękniejszych dodatków biżuteryjnych

Przyjmuje się, że ozdoby w uszach noszono już w czasach biblijnych, choć w formie znanych nam dziś kolczyków zaczęły występować nieco później. Udokumentowano, że towarzyszyły one osobom żyjącym w XVII wieku, czego dowodzi obraz „Dziewczyna z perłą” namalowany przez Jana Vermeera. Historia głosi, że biżuteria zakładana na uszy miała chronić przed złymi duchami. Najpopularniejsze kolczyki przybierały kształt obręczy, dużych i wyrazistych. Dziś koła wciąż są modne, jednak o wiele chętniej sięgamy po biżuterię na sztyfcie – dyskretne ozdoby, subtelnie podkreślające kobiecą urodę.

Legendy głoszą, że w krajach indyjskich, wszystkie dzieci przed ukończeniem piątego roku życia mają przekłuwane uszy. Kolczyki noszą tam więc nie tylko dziewczynki, lecz również chłopcy! Co prawda w Polsce biżuteria do uszu zdecydowanie częściej ozdabia kobiece twarze. Stanowi przy tym uroczy dodatek na każdą okazję. Im wcześniej zdecydujemy się na przebicie uszu, tym szybciej ranka się zagoi. Nikogo nie dziwi więc widok mamy, prowadzącej córkę do kosmetyczki. Młode damy są wręcz zachwycone tym pomysłem, w końcu jak wszystkie kobiety, one również kochają biżuterię.

Złote kolczyki okazują się znakomitym wyborem na prezent. Nie tylko urodzinowy

Dziewczynka w każdym wieku ucieszy się z otrzymania biżuterii. Czy to na prezent urodzinowy, a może upominek z okazji Dnia Dziecka. Dla mniejszych księżniczek polecamy złote kolczyki na sztyfcie, a dla większych – tych chodzących już do przedszkola lub szkoły – kolczyki wiszące, z angielskim zapięciem. W sklepie Lian Art można zamówić urokliwe ozdoby do uszu, w tym kolczyki wykonane ze złota wysokiej próby. Są to dodatki hipoalergiczne, a ich noszenie nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Co więcej, błyskotki przybierają rozmaite kształty: kwiatków, zwierzątek, gwiazdek. Można więc wybrać taki model, który najbardziej pasuje do urody obdarowywanej dziewczynki. Zapewniamy, że młoda dama będzie z przyjemnością i z dumą nosić otrzymany prezent.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pakosc24.pl | Prawa zastrzeżone