Zamknij
REKLAMA

Kolizja lub wypadek? Mamy sposób na szybkie odszkodowanie

12:11, 09.10.2018 | Materiały partnera
Skomentuj

Wypadek drogowy, zwłaszcza, jeśli dochodzi do niej z winy kogoś innego, zdecydowanie nie należy do sytuacji, które przyjmujemy z entuzjazmem. Najlepiej byłoby szybko zlikwidować jego skutki i powrócić do swoich zajęć. Niestety, choć ubezpieczenie OC jest dla właścicieli pojazdów obowiązkowe, bardzo często uzyskane z polisy sprawcy odszkodowanie nie pozwala na pełne pokrycie szkód. Co robić w takiej sytuacji?

Bierność kierowców powoduje, że takie problemy są na porządku dziennym

Rezultaty zdecydowanej większości spraw sądowych, jakie toczą się, gdy ubezpieczyciele uporczywie odmawiają wypłacania należytych odszkodowań, nie pozostawiają wątpliwości: są one zaniżane, a dowiedzenie tego jest możliwe. Wykorzystywanych w tym celu sposobów wiele. Przyjmuje się nieprawidłowe koszty robocizny. Zastosowane zostają ceny tańszych zamienników części zamiennych, podczas gdy te, które wymagają wymiany, były oryginalne. Obiektem nierzetelnych praktyk jest także kwestia wartości pojazdu, zarówno przed zdarzeniem, jak i po nim. Niestety, najprawdopodobniej będzie działo się tak jeszcze długo, bo jest to rezultatem prostej kalkulacji – ciągle zbyt niewielka liczba poszkodowanych decyduje się dochodzić swoich praw, w rezultacie czego działania takie pozostają mimo wszystko opłacalne dla towarzystw ubezpieczeniowych. Powszechność tego problemu zrodziła odpowiedź rynku. Istnieją mianowicie kancelarie prawne, które chętnie podejmą się reprezentowania nas w sporze z TU. Warto więc składać odwołania od decyzji ubezpieczyciela, a następnie kierować sprawę na drogę sądową. Jeśli tylko wspierają nas wyspecjalizowani w tego rodzaju zagadnieniach fachowcy, możemy spokojnie oczekiwać na rezultat ich pracy. Problem polega jednak na tym, że nie każdy ma na to pieniądze i czas, a zważywszy na opieszałość polskich sądów, może się zdarzyć, że potrzeba go będzie bardzo wiele. Tymczasem samochód nierzadko trzeba naprawić jak najszybciej.

Możesz od razu dostać pieniądze do kieszeni i przestać być stroną w sporze

Coraz większą popularnością cieszy się więc rozwiązanie innego rodzaju: odkup odszkodowań. Roszczenie, jakie mamy wobec ubezpieczyciela, możemy po prostu sprzedać takiej firmie jak np. Skupodszkodowan.pl. Zbywając prawa do niego zyskujemy pieniądze natychmiast i możemy dokonać takiej naprawy naszego pojazdu, jakiej on naprawdę wymaga. Cena zostanie bowiem ustalona na podstawie odpowiadającej prawdzie wyceny szkód, do jakich doszło podczas kolizji, wykonanej przez rzetelnego rzeczoznawcę, który wnikliwie przeanalizuje dokumentację. Odzyskanie tych środków od towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest naszym problemem – zajmą się tym ci, którzy zarówno wiedzą jak to robić, jak i mają na to dostateczną ilość czasu.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© pakosc24.pl | Prawa zastrzeżone