Zamknij
REKLAMA

Co zrobić przed zimą w samochodzie?

11:44, 17.09.2018 | Materiały partnera
Skomentuj

Kończące się lato jest sygnałem do wzmożonego działania dla każdego właściciela samochodu. Zbliżająca się zima to czas, na który należy odpowiednio przygotować swój samochód. Jedną z najważniejszych spraw dotyczących Twojego samochodu i zimy jest wymiana opon letnich na zimowe.

Wrzesień bądź październik to wprawdzie miesiące, gdy jeszcze nie trzeba, a nawet gdy nie powinieneś zakładać opon zimowych. Jednak warto w tym okresie sprawdzić stan swoich opon zimowych. Warto to zrobić szczególnie w momencie, gdy nie jesteś pewien czy Twoje opony nadają się do dalszego użytku. Warto pamiętać, iż w okresie jesiennym, opony będą jeszcze trochę tańsze niż w pełnym sezonie zimowym. Warto zatem wcześniej zainteresować się zakupem takiego ogumienia.

Decydując się na przygotowane samochodu do sezonu zimowego warto także sprawdzić pozostałe podzespoły, które mają wpływ na przyczepność pojazdu na drodze. Oprócz opon musisz zadbać o stan zawieszenia. Co wchodzi w skład zawieszenia, a jest istotne dla bezpieczeństwa? Otóż zapewne, każdy kierowca doskonale wie, że jednym z najważniejszych elementów samochodu są amortyzatory. Niesprawny amortyzator to zdecydowanie mniejsza przyczepność auta na drodze. Nie dość, że pogarsza się jakość prowadzenia samochodu to zdecydowanie wydłuża się droga hamowania i to nawet na suchej powierzchni! Gdy do tego dojdzie śnieg, bądź błoto pośniegowe, efekt będzie tragiczny.

Amortyzatory najlepiej sprawdzić na stacji kontroli pojazdów na specjalnych urządzeniach, a kupić je możesz w najlepszej cenie na Czesciauto24.PL. Innymi bardzo istotnymi elementami zawieszenia są wahacze oraz sworznie. Uszkodzenia tych elementów powinny być naprawiane od razu, gdy zostaną zauważone.

Zima to przede wszystkim większe wymagania dla Twojego pojazdu. Staraj się zadbać nie tylko o opony zimowe, ale także o stan zawieszenia.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© pakosc24.pl | Prawa zastrzeżone