Zamknij
REKLAMA

Domki holenderskie a branża turystyczna. Mobilne konstrukcje bez fundamentów to ciekawa alternatywa dla typowych letniaków

14:05, 12.03.2020 | Materiały partnera
Skomentuj

Statystyki z ostatnich kilku lat pokazują, że rodzime kurorty wypoczynkowe odnotowują systematyczny wzrost zainteresowania. Popularne miejscowości w górach, nad morzem, na Warmii i Mazurach oraz w innych, atrakcyjnych turystycznie regionach Polski, odwiedzają zarówno goście z kraju, jak też przybysze z zagranicy. Właściciele ośrodków wakacyjnych coraz częściej szukają efektywnego sposobu na rozwój swojej działalności, aby móc przyjmować więcej osób jednocześnie. Stąd kolejne zapytanie dotyczące domków holenderskich z tej właśnie branży.

Koszty postawienia klasycznego domku letniskowego są znacznie wyższe niż w przypadku „holendra”

Inwestycje w rozbudowę lub całkowicie nowy obiekt są niezwykle wymagające. Trzeba nie tylko postarać się o szereg pozwoleń, ale też zaspokoić oczekiwania przyszłych klientów – a to wszystko przy możliwie niskich wydatkach. Turyści oczekujący prywatności i wysokich standardów wybierają albo apartamenty, albo właśnie domki letniskowe. Takie postępowanie gwarantuje, że całą przestrzeń dostają na wyłączność i nie muszą niczego współdzielić z pozostałymi wczasowiczami. Postawienie daczy wymaga co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, tymczasem niektóre domki holenderskie na polskim rynku kosztują mniej niż 20 000 zł. Jak przyznają przedstawiciele firmy Holiday Sport, wiodącego producenta i importera tych konstrukcji, takie okazje nie zdarzają się zbyt często. Dlatego jeżeli już się pojawiają, warto z nich skorzystać: biorąc pod uwagę łatwość podłączenia mediów i spodziewaną liczbę zapytań turystów o możliwość noclegu, koszt może zwrócić się jeszcze przed upływem pierwszego pełnego sezonu.

Nowoczesne domki holenderskie dają dostęp do wszelkich wygód. W sam raz dla najbardziej wymagających gości

Oczekiwania systematycznie idą w górę – nawet jeżeli standardy kategoryzacji ośrodków wypoczynkowych ulegają jedynie drobnym korektom, to już klienci nie zadowalają się pierwszą lepszą opcją. Domek, w którym mają zamiar spędzić turnus, dobrze się bawić w towarzystwie najbliższych i porządnie się zrelaksować przed powrotem do obowiązków, musi być doskonale wyposażony. Kompletne umeblowanie, aneks kuchenny z pełnym zestawem urządzeń, łazienka, przestronne pokoje... Dopiero w takich warunkach turyści mogą poczuć pełną satysfakcję z pobytu. Tym bardziej warto podkreślić fakt, że zdecydowana większość domków holenderskich jest gotowa do użytku niemal od razu po przetransportowaniu we wskazane miejsce. Odpada zatem konieczność żmudnego urządzania wnętrz czy dokupowania niezbędnych akcesoriów. Potrzeba jedynie podłączyć instalacje, przeprowadzić inspekcję i już można otwierać nową część ośrodka.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%