Zamknij
REKLAMA

Czym jest Judo

00.00, 22.11.2022 materiał partnera
Freepik

Judo jest sztuką walki i sportem, którego celem jest wykorzystanie siły przeciwnika do obrony lub ataku. Polega na przemieszczaniu się, unikaniu i przewracaniu przeciwnika. Judo jest jednym z trzech olimpijskich sportów walki, obok karate i taekwondo.

Początki judo

Judo powstało w Japonii w XIX wieku. Zostało stworzone przez Jigoro Kano, który chciał stworzyć sztukę walki, która byłaby skuteczna, ale bezpieczna dla użytkowników. Jigoro Kano opierał judo na technikach jujitsu, ale dodał do nich własne elementy, takie jak przewracanie i unikanie. Judo jest popularne na całym świecie. Jest uprawiane przez miliony ludzi na całym świecie i jest częścią programu sportowego w wielu krajach. Judo jest uważane za jeden z najbardziej skutecznych sportów walki. Techniki judo są często wykorzystywane przez policję i wojsko. Judo jest uważane za bezpieczną formę walki, ponieważ nie ma żadnych ciosów. Niektóre techniki judo mogą być niebezpieczne, jeśli są wykonywane bez odpowiedniego przygotowania lub bez doświadczenia. Judo jest sportem olimpijskim od 1964 roku. Ciekawe informacje są na https://biznes-na-poziomie.pl/category/sport/.

Kategorie judo

Judo jest podzielone na trzy kategorie wagowe: kategorię lekką (do 60 kg), kategorię średnią (61-90 kg) i kategorię ciężką (ponad 90 kg). Judo składa się z trzech części: randori (sztuka walki), kata (forma) i shiai (turniej). Randori jest formą walki, w której uczestnicy mogą używać wszystkich technik judo. Kata jest formą, w której uczestnicy wykonują sekwencję technik judo. Shiai jest turniejem, w którym uczestnicy walczą ze sobą. Judo jest sportem, który można uprawiać przez całe życie. Judo to sztuka walki, której celem jest przewracanie i obalać przeciwnika na matę, tak aby uzyskać wygraną. Celem judo jest także rozwijanie się fizycznie i psychicznie poprzez ćwiczenia i treningi. Judo jest uznawane za jeden z najbardziej popularnych sportów na świecie. Pochodzi z Japonii i zostało stworzone przez Jigoro Kano w 1882 roku.

Uprawianie judo

Do tej pory, judo jest uprawiane przez miliony ludzi na całym świecie, a także jest popularnym sportem olimpijskim. Judo jest sztuką walki, która koncentruje się na przewracaniu i obalaniu przeciwnika na matę. W judo, nie ma uderzeń, kopnięć ani ciosów, a walka kończy się, gdy jeden z zawodników przewróci drugiego na matę. Judo jest sportem, który można uprawiać na wiele sposobów. Można trenować samemu, w grupie lub z trenerem. Można także brać udział w zawodach judo. Istnieje wiele różnych technik judo, a także wiele różnych sposobów na użycie tych technik. Podstawowymi technikami judo są: Obalenia: Obalenia są jednymi z najważniejszych technik judo. Obalenia polegają na przewracaniu lub obalaniu przeciwnika na matę. Obalenia mogą być wykonywane zarówno z przodu, jak i z tyłu przeciwnika.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%