Zamknij

Wynająć czy sprzedać nieruchomość w Polsce?

00:00, 24.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:12, 20.07.2023
pixabay pixabay

Nowa praca, chęć przeprowadzki lub możliwość przejęcia wymarzonego domu może wywołać bolesną decyzję: sprzedać nieruchomość, czy go wynająć? Jeśli zdecydujesz się na wynajem, możesz utknąć w nieruchomości, która staje się zbyt droga lub czasochłonna w zarządzaniu. Jednak sprzedaż może mieć swoje wady, w postaci utraconego kapitału lub dochodu z najmu. 

Co się bardziej opłaca? 

Bycie właścicielem nie jest dla wszystkich, ale jeśli pomysł wynajmu i zarządzania nieruchomościami zawsze Ci się podobał, ta pasja może zwiększyć Twoje szanse na sukces. Przeczytaj więcej o obrotach nieruchomości na: https://interesypolskie.pl.  

Bycie właścicielem ma wiele zalet. Wynajem nieruchomości może pomóc w budowaniu bogactwa i oszczędzaniu na emeryturę. Ale są też mniej namacalne korzyści, takie jak poświęcenie większej ilości czasu na wakacje, nauka nowych umiejętności i podejmowanie ekscytujących wyzwań. Niektórzy właściciele mogą również uznać za satysfakcjonujące zapewnienie stabilnego i bezpiecznego mieszkania osobom, które tego potrzebują. 

Być może zostałeś zmuszony do przeprowadzki z powodu przeniesienia pracy, żądań rodzinnych lub innych okoliczności, ale nie chcesz na stałe rezygnować ze swojej własności — i być może masz plany powrotu w pewnym momencie. Przekształcenie go w wynajem może być opłacalnym sposobem na utrzymanie własności, dopóki nie będziesz gotowy do powrotu. 

Oferujesz atrakcyjne udogodnienia dla potencjalnych najemców? 

Nawet jeśli nie odpowiada już Twoim potrzebom, Twoja nieruchomość może być wymarzonym domem kogoś innego. Jeśli oferuje funkcje, które odróżniają go od innych wypożyczeń i sprawiają, że jest bardziej atrakcyjny dla najemców, utrzymanie własności może być w Twoim najlepszym interesie. 

Najemcy krótkoterminowi są najbardziej skoncentrowani na takich rzeczach, jak liczba sypialni, dostępność basenu i spektakularne widoki na okolicę. W przypadku długoterminowych najemców pozycje na ich listach życzeń odzwierciedlają to, czego szukają nabywcy domów: bliskość pracy, wysokiej jakości dzielnica szkolna, pożądana działka i lokalizacja. Nowsze lub dobrze utrzymane instalacje, urządzenia i podłogi mają również większe znaczenie dla długoterminowych najemców. 

Aby mieć oko na lokalny rynek mieszkaniowy, zapoznaj się z najnowszym miesięcznym raportem rynkowym. Sprawdź statystyki, takie jak zmiany zapasów z roku na rok. Im mniejszy spadek zapasów, tym lepiej — chyba że chcesz też kupić. Dodatkowo, jeśli w Twojej okolicy odnotowano kilka lat silnego wzrostu cen, może to być dobry moment na wynajem. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%