Zamknij
REKLAMA

Jak zapobiegać szkodnikom w ogrodzie i na działce?

00:01, 13.05.2020 | .

Prowadząc nawet najbardziej zadbaną plantację roślin polowych lub ozdobnych, nie jesteśmy w stanie zapobiec pojawieniu się na niej różnych szkodników. Myślisz, że do zwalczania tych „niechcianych gości” musisz wykorzystać wyłącznie chemiczne preparaty? Otóż niekoniecznie. Poznaj nasze naturalne strategie!

W małym ogrodzie lub sadzie inwazje szkodników zazwyczaj nie są zbyt duże. Za to w większych monokulturach na polach, bez odpowiedniej ochrony, są one w stanie wyrządzić nawet bardzo poważne straty ekonomiczne w plonie - wskazują eksperci portalu KalendarzRolnikow.pl.

Jak zatem powinno wyglądać zapobieganie szkodnikom w ogrodzie i uprawach? Poznaj 5 strategii na sukces!

Owady pożyteczne? Oczywiście, że TAK!

Dzięki owadom pożytecznym możemy znacznie ograniczyć liczbę oprysków przeciwko szkodnikom, obniżając tym samym koszty ochrony, zużycie sprzętu i paliwa oraz nakład pracy. Trzeba mieć na uwadze, że opryskując uprawy czy to polowe, czy sadownicze preparatami działającymi totalnie, wraz ze szkodnikami niszczymy całą populację naszych sprzymierzeńców.

Czy wiecie, że jednymi z najbardziej pożytecznych owadów są ekologiczne biedronki?

A jak to jest z pająkami?

Spora masa pająków w ogrodzie może stanowić nawet odstręczający widok. Często obecne w naszym lokalnym krajobrazie duże pajęczyny są trudne do przeoczenia. Niekiedy wydaje się, że dosłownie pojawiają się z dnia na dzień. Ale musimy wiedzieć, iż pająki ogrodowe są bardzo pożyteczne i wcale nie są naszymi wrogami! Zasługują na to, byśmy pozwolili im tu bytować. Dlaczego pająki ogrodowe są takie pożądane? Przeczytaj koniecznie!

 

(mat. we współpr. z serwisem kalendarzrolnikow.pl)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%