Zamknij
REKLAMA

Dlaczego kołdra 4 pory roku marki Ludwika jest najlepsza?

08:12, 03.04.2020 | materiały partnera

Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż zdrowie jest najważniejszą rzeczą w naszym życiu. Zdrowe odżywianie, uprawianie sportu czy też ograniczenie wpływu stresu na życie to kluczowe czynniki dla życia w zdrowiu przez długie lata. Nie należy jednak zapominać, iż również ważny jest sen. W tym wypadku warto zatem zadbać o wysokiej jakości kołdrę, która sprawi, iż każdy będzie wypoczęty i pełen energii następnego dnia. 

Dlaczego zdrowy sen jest tak istotny?

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z faktu, iż sen jest bardzo istotny z poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Dlatego też należy wiedzieć, iż sen jest jednym z czynników gwarantującym nie tyle poprawne funkcjonowanie organizmu co życie w zdrowiu przez długi czas. W czasie snu w mózgu rodzą się nowe komórki, oraz następuje regeneracja całego organizmu m.in. następuje wolniejsza przemiana materii, która działa w odpowiedni sposób o poranku oraz organizm wydziela odpowiednią ilość hormonów w ciągu dnia.

Warto wiedzieć, iż równie ważnym czynnikiem co długość i jakość snu jest również kołdra. Odpowiedni dobór kołdry, który nie powoduje, iż pocimy się w nocy oraz jesteśmy wyspani o poranku i pełni energii jest równie ważny co odpowiednia długość snu. Niedobór snu spowodowany m.in złym doborem kołdry może sprawić, iż będziemy się czuli chronicznie zmęczeni co może spowodować poważniejsze komplikacje zdrowotne – podkreśla Justyna Zielińska ze sklepu internetowego Pościel To oferującego m.in. Kołdry 4 pory roku – https://posciel.to/koldry-4-pory-roku.

Jaką rolę odgrywa puch w kołdrze?

Obecnie można często spotkać się z kupnem kołdry czy poduszki, która jest wypełniona puchem. Według definicji puch jest to bardzo delikatny surowiec, pozyskiwany głównie z ptactwa wodnego np. gęsi lub kaczek. Puch jest bardzo często wykorzystywany przy produkcji kołdry ze względu na swoje właściwości, które sprawiają, iż jesteśmy wypoczęci oraz dobre się czujemy po nocy. Do zalet zastosowania puchu można zaliczyć:

  • świetne absorbowanie wilgoci - jedną z funkcji zastosowania puchu jest absorbowania wilgoci tj. potu, wody, czy też wilgoci obecnej w powietrzu. Dzięki temu nie czujemy się spoceni czy też nie budzimy się w czasie snu;
  • utrzymywanie ciepła ciała - kolejną zaletą puchu jest fakt, iż utrzymuje on stałą temperaturę ciała przez całą noc. Dzięki temu nie jest nam ani zbyt zimno ani zbyt gorąco podczas snu;
  • lekkość oraz przewiewność - pomimo faktu zatrzymywania ciepła puch sprawia, iż pod kołdrą odczuwamy komfort termiczny. Poza tym puch jest lekki, dzięki czemu nie odczuwamy ciężaru kołdry podczas snu.

Kołdry 4 pory roku Ludwika

Najlepszym przykładem kołdry spełniającej wszystkie zalety zastosowania puchu podczas snu jest kołdra 4 pory roku firmy Ludwika. Jest to polski producent kołder oraz poduszek z naturalnym oraz syntetycznym wypełnieniem. Z kolei kołdra 4 pory roku jest to idealny wybór dla osób, które chcą zadbać o zdrowy i spokojny sen.  

Nazwa tej kołdry nie jest przypadkowa. Dzięki zastosowaniu unikatowej konstrukcji kołdry, która składa się z kołdry cienkiej oraz grubej spiętych ze sobą napami, można ją używać praktycznie przez cały rok. Co więcej kołdra jest wypełniona włókniną silikonową. To z kolei sprawia, iż oprócz używania jej przez cały rok mogą jej używać również osoby z uczuleniem na roztocza oraz pierze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%