Zamknij
REKLAMA

Twoje prawa jako pasażera, gdy samolot jest opóźniony lub odwołany

00.00, 17.12.2022 artykuł sponsorowany
pixabay

Pasażerowie mogą być uprawnieni do odszkodowania, jeśli ich lot jest opóźniony lub odwołany.

Rozporządzenie UE 261/2004 uprawnia pasażerów do odszkodowania za opóźnienie lub odwołanie lotu. Kwota pieniędzy, do której jesteś uprawniony, będzie zależała od długości opóźnienia i odległości od miejsca docelowego.

Jeśli Twój lot jest opóźniony i nie przysługuje Ci żadne odszkodowanie, linie lotnicze zapewnią napoje i posiłki bezpłatnie. Jeśli Twój lot zostanie odwołany, linie lotnicze zapewnią zwrot pieniędzy i zaoferują alternatywne loty, a także zakwaterowanie w razie potrzeby.

Więcej podobnych:https://krysztalowe-firmy.pl/category/inne/

Jak złożyć wniosek o odszkodowanie, gdy linia lotnicza zawiodła

Jeśli Twój lot był opóźniony lub odwołany, a linia lotnicza jest za to odpowiedzialna, możesz mieć prawo do odszkodowania.

Pojawił się raport, że branża lotnicza nie rekompensuje pasażerom opóźnień, odwołań lub utraconych połączeń. Może to spowodować, że utkną na lotnisku lub w innym niepożądanym miejscu. W takim przypadku pasażerom przysługuje odszkodowanie zgodnie z prawem UE261.

Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że jesteś świadomy swoich praw jako pasażera i że znasz zasady obowiązujące w Twojej linii lotniczej.

Ubiegając się o odszkodowanie, zawsze należy pamiętać o następujących kwestiach:

- Linia lotnicza musi ponosić winę za opóźnienie lub odwołanie. - Musisz odprawić się na czas, z całym bagażem i wszelkimi niezbędnymi dokumentami. - Nie możesz spowodować opóźnienia lub odwołania lotu, odwołując zbyt późno, zmieniając loty w ostatniej chwili itp. - Linie lotnicze nie mogą oferować żadnych innych form rekompensaty (takich jak kupony).

Jak przygotować wniosek, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje

Istnieją dwa rodzaje wniosków o odszkodowanie za opóźniony lot. Jednym z nich jest formularz, który służy do ubiegania się o odszkodowanie. Drugi typ to formularz, który wypełniamy, aby uzyskać wszystkie informacje potrzebne do zgłoszenia roszczenia.

Pierwszym krokiem w przygotowaniu wniosku jest znalezienie odpowiedniego formularza. Istnieją dwa rodzaje formularzy, jeden do składania wniosków, a drugi do uzyskiwania informacji o roszczeniu. Możemy je znaleźć na stronach Ministerstwa Infrastruktury.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%