Zamknij
REKLAMA

Detox za pomocą suplementów diety? To możliwe!

10.31, 05.12.2022 Materiały partnera Aktualizacja: 10.32, 05.12.2022
Skomentuj

Obecnie wiele osób zastanawia się nad tym, jak żyć zdrowo. Oczywiście najprostszymi radami są zawsze odpowiednio zbilansowana dieta, a także zdecydowanie się na jakąś aktywność fizyczną - chociażby najmniejszą, jednak ważne, aby była ona obecna w naszym życiu.

Chociaż faktycznie jest to bardzo istotne, to niestety obecnie istnieje tak wiele różnych czynników zatruwających organizm człowieka, że nie ma sposobu, aby ich wszystkich uniknąć. Z tego powodu coraz większe zainteresowanie pojawia się wokół detoksykacji organizmu. W najprostszym ujęciu chodzi w niej o to, aby oczyścić organizm z toksyn, które trafiają do niego z pożywienia (np. mocno przetworzonej żywności), z powietrza (np. smog), czy też z wszelkich innych czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia w tym przypadku są także używki (alkohol, papierosy), a nawet gdy się ich nie stosuje, to jest się narażonym na wdychanie np. dymu papierosowego, przez bierne palenie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na detox, który może pomóc nam w podtrzymywaniu swojego dobrego zdrowia.

Podstawowe informacje o detoksykacji organizmu

Na samym początku warto zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju procesy detoksykacyjne, zawsze najbezpieczniej jest skonsultować z dietetykiem lub lekarzem. Przeprowadzanie detoxu bez odpowiedniej wiedzy, może być brzemienne w skutkach i doprowadzić np. do skrajnego wycieńczenia organizmu. W jaki sposób najczęściej wygląda przeprowadzanie detoxu? Przede wszystkim wiąże się to najczęściej ze skrajną zmianą diety - chociaż warto nadmienić, że najczęściej trwa ona kilka lub kilkanaście dni.

Istnieje wiele metod na przeprowadzenie detoksykacji, jednak najczęściej będzie ona opierała się na restrykcyjnej diecie opartej np. na owocach, warzywach i wodzie mineralnej (chociaż oczywiście jest to zależne od wybranej diety detoksykacyjnej). Warto także nadmienić, że w całym procesie mogą okazać się pomocne suplementy diety. Tego rodzaju preparaty na detox i antyoksydanty, można znaleźć m.in. w sklepie SFD. Warto nadmienić, że część diet detoksykacyjnych, będzie także polegała na pozbyciu się z organizmu wolnych rodników, a przy tym pomocne będą także antyoksydanty.

Kilka sposobów na przeprowadzenie detoksykacji organizmu

Nieoceniony wpływ na detoksykacje organizmu mają m.in. zmiatacze wolnych rodników (silne antyoksydanty), czyli np. witamina C oraz E. Mimo to może być to niewystarczające, aby oczyścić organizm z toksyn. Chociaż wartościowe suplementy diety bez wątpienia okażą nieocenioną pomoc, to są one tylko uzupełnieniem (tak jak w każdym innym przypadku). Zatem jak najczęściej wygląda detox? Opiera się na zdrowej żywności, wykluczając określone (z założenia szkodliwe) składniki codziennej diety. Jakie są popularne przykłady?

Dieta koktajlowo-sokowa, polega na spożywaniu tylko i wyłącznie koktajli lub soków z owoców i warzyw. Zazwyczaj stosuje się ją maksymalnie przez 2 tygodnie, a ewentualnym uzupełnieniem mogą być lekkostrawne potrawy. Oczywiście nie można zapominać o wodzie i jej codziennym spożywaniu. Jest to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych sposobów detoksykacji, jednak nawet w tym przypadku nie należy się na nią decydować bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, który weźmie pod uwagę wszelkiego rodzaju inne zmienne, takie jak choroby przewlekłe, dotychczasowe nawyki żywieniowe itp.

Warto pamiętać, że detoksykacja to radykalna zmiana diety, dlatego najlepiej się do niej odpowiednio przygotować, a w związku z tym wizyta u dietetyka lub lekarza powinna być absolutnie kluczowa. Ponadto, warto zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy diety, które pozwolą przez cały czas dostarczać wszystkich kluczowych składników odżywczych. Można je nabyć m.in. w sklepie SFD, gdzie dostępna jest szeroka oferta przeróżnych preparatów.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%