Zamknij
REKLAMA

Przekroczył prędkość i to był dopiero początek...

13:06, 05.01.2022 | Tomasz Szymczak
Skomentuj
REKLAMA

Mandatem karnym oraz sporządzeniem dokumentacji do wniosku o ukaranie zakończyła się kontrola drogowa, jaką przeprowadzili wczoraj policjanci żnińskiej drogówki. Mieszaniec gminy Pakość przekroczył dozwoloną prędkość i kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj policjanci ogniwa ruchu drogowego, którzy wchodzą  w skład grupy SPEED, kontrolowali prędkość, z jaką poruszały się pojazdy na drodze wojewódzkiej nr 251.

Kilka minut przed godz. 11.00 w Piechcinie namierzyli kierującego oplem insignią, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 26 km/h.

Mieszkaniec gminy Pakość zgodnie z taryfikatorem obowiązujący od 1 stycznia br. został ukarany mandatem w kwocie 400 złotych i 4 punktami karnymi.

Funkcjonariusze sprawdzili personalia 36-latka w systemie informatycznym i wówczas okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Co prawda, okazał mundurowym zdjęcie dokumentu prawa jazdy, jednak ten uprawniał jedynie do kierowania na terenie Wielkiej Brytani pod nadzorem osoby, która prawo jazdy posiada.

Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny nie mniejszej niż 1500 złotych. Musi się liczyć także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 6 miesięcy, który w przypadku tego wykroczenia został wprowadzony obligatoryjnie.  

[ZT]3250[/ZT]

[ALERT]1641384363294[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%