Zamknij
REKLAMA

To liczby jak z horroru. Zobaczcie policyjne statystyki wypadków

10:55, 17.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Miniona doba to dziesięć kolizji drogowych na terenie powiatu inowrocławskiego. Nadal pokutują te same powtarzające się przyczyny, których można było uniknąć. Policja apeluje, by zdjąć nogę z gazu z kilku powodów.

Zmieniająca się bardzo szybko i niespodziewanie aura pogodowa, pojawiające się miejscami i okresowo duże natężenie ruchu, szczególnie teraz przed świętami, czy po prostu śliska nawierzchnia i oczywiście zdrowie i życie - to teraz główne przyczyny wypadków.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zwiększoną ostrożność. Tylko ostatnia doba na terenie powiatu inowrocławskiego to 10 kolizji drogowych.

Analiza bezpieczeństwa na drogach na terenie powiatu inowrocławskiego za okres od stycznia do listopada wykazała, że na drogach doszło do 75 wypadków drogowych, w których zginęło 7 osób, a 88 zostało rannych. To o 14 wypadków więcej niż w 2020 roku.

W samym Inowrocławiu doszło w ciągu jedenastu miesięcy do 37 wypadków, gmina Kruszwica (12), gmina Janikowo (9), gmina Gniewkowo i Rojewo po (4), gmina Pakość, Złotniki Kujawskie i Dąbrowa Biskupia po (3). Najwięcej wypadków odnotowanych zostało w piątek (15), potem w poniedziałek, czwartek i sobotę po (13).

Analizując kto w nich zawinił, to 69 było z winy osoby kierującej, a 5 z winy pieszego, inne przyczyny 1.

Ponadto przyczynami wypadków było:

  • nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – 31,
  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 16,
  • nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych – 7,
  • niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – 6,
  • nieprawidłowe wyprzedzanie – 4,
  • nieprawidłowe skręcanie – 2,
  • nieostrożne wejście przed jadący]m pojazdem – 2
  • po 1 wypadku z powodu: gwałtownego hamowania, nieprawidłowego omijania, nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu w innych okolicznościach, omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, zwierzę na drodze.

W ciągu 11 miesięcy policja odnotowała 1164 kolizji drogowych

To więcej o 105 od analogicznego okresu ubiegłego roku. Okazuje się, że najbardziej kolizyjnym dniem jest piątek (323), potem środa (297) i wtorek (285).

- Warto zapoznać się z tą 11-miesięczną analizą choćby po to, by wiedzieć co źle zrobili inni, czyli zarówno kierowcy i piesi. Nie powielajmy ich błędów. Uważajmy na siebie - podsumowuje statystyki asp. szt. Izabella Drobniecka.

[ALERT]1639734885490[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

cyklista cyklista

0 0

Bo URZĘDASY nie wiedzą do czego służy jezdnia i samochód lub motocykl !!! Z ulic robią sobie szarady ,...krzyżówki ...nie do rozwiązania a zdawanie na prawko zaczyna przypominać o ponad przeciętne IQ ! Jeszcze 10 lat tak OWOCNEJ pracy i nawet Sztuczna Inteligencja nie podoła . 12:54, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%