Zamknij
REKLAMA

Oszukują na koronawirusa. Uważaj!

12:31, 11.05.2020 | #ZawszeNaCzasie
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
REKLAMA

Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej docierają informacje nt. przebierańców na terenie województwa kujawsko-pomorskiego podających się za pracowników Inspekcji Sanitarnej, ratowników medycznych bądź pracowników firm dezynfekcyjnych, którzy dokonują rzekomych rutynowych kontroli temperatury lub dezynfekcji mieszkania w związku z pandemią choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej ani służb medycznych nie dokonują tego typu czynności. Sanepid nie rekomenduje też żadnych firm dezynfekujących do prowadzenia tego typu działań. Oszuści podszywający się pod pracowników służb medycznych/sanitarnych wchodzą w ten sposób do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników okradają ich z cennych przedmiotów oraz gotówki. Osoby te podsuwają również dokumenty do podpisania, dzięki czemu wyłudzają pieniądze od nieświadomych mieszkańców.

- Prosimy Państwa o wzmożenie swojej czujności, niewpuszczanie oszustów do swoich domów/mieszkań oraz niepodpisywanie podsuwanych przez nich dokumentów - apelują policjanci.

[ALERT]1589192870989[/ALERT]

 

(#ZawszeNaCzasie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz