Zamknij
REKLAMA

Projekt "TWARZĄ W TWARZ" z zespołem YA

13:26, 09.03.2021 | #ZawszeNaCzasie
Skomentuj
REKLAMA

Projekt "TWARZĄ W TWARZ" z zespołem YA to podsumowanie, suplement i pamiątka po najpopularniejszym inowrocławskim zespole rockowym.

W 1995 roku ukazała się jedyna płyta grupy – fantastycznie przyjęta zarówno przez krytyków muzycznych, jak i przez słuchaczy. Wydawało się, że album przetarł drogę dla kolejnych wydawnictw YA – tym bardziej, że ilość materiału muzycznego, inicjatywy członków zespołu i niewątpliwy talent do tworzenia świetnej muzyki pozwalała liczyć fanom na naprawdę pokaźną dyskografię zespołu.

Niestety, los sprawił, że przez lata nie udało się opublikować kolejnych zapisów twórczości inowrocławskich muzyków. Szansa pojawiła się w 2019 roku – wówczas zespół w oryginalnym składzie wspierany przez przyjaciół rozpoczął pracę nad powrotem na scenę. Pierwszym krokiem miał być koncert YA i zaproszonych gości.

Cios przyszedł nagle. 28 czerwca 2019 roku odszedł wokalista zespołu Robert Myca Kowalski. Po Jego śmierci koledzy z zespołu, przyjaciele i fani postanowili wspólnie zrealizować ostatni projekt – wspominkowy i podsumowujący twórczość YA - koncert „Pamięci Mycy”.

[ZT]2214[/ZT]

Zaprezentowany 23 listopada 2019 roku w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu spektakl muzyczny, okazał się sukcesem zarówno artystycznym, jak i frekwencyjnym. Koncert został zarejestrowany i poddany profesjonalnemu montażowi filmowemu i masteringowi audio. Jednocześnie udało się zebrać z prywatnych archiwów członków zespołu zachowane, a nie wydane wcześniej nagrania zespołu YA. Właśnie w tym miejscu zaczyna się historia obecnego projektu.

Z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury oraz Miasta Inowrocław oba materiały – zapis koncertu oraz niepublikowane nagrania YA – zostały wydane w formie ekskluzywnego dwupłytowego boxu (DVD+CD).

Jego premiera odbędzie się 17 marca 2021 roku w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu podczas  specjalnego projektu pod nazwą „TWARZĄ W TWARZ” – SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZESPOŁEM YA. Każdy z gości spotkania otrzyma premierowe wydawnictwo i jednocześnie weźmie udział w programie pełnym wspomnień i muzyki na żywo.

Bilety na spotkanie artystyczne w Teatrze Miejskim dostępne są w cenie 40na stronie www.kckino.pl oraz w siedzibie KCK przy ul. J. Kilińskiego 16, a także w  Informacji Turystyczno-Kulturalnej przy ul. Królowej Jadwigi 3.

(#ZawszeNaCzasie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%