Zamknij
REKLAMA

Inowrocławski WORD odwołał egzaminy na prawo jazdy

09.17, 13.09.2022 . Aktualizacja: 09.17, 13.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj w Bydgoszczy, a od dzisiaj także w Inowrocławiu, wstrzymane są egzaminy na prawo jazdy. Choć formalnie nie jest to strajk, to w inowrocławskim oddziale WORD nie ma dziś egzaminatorów.

To już kolejny protest w tej branży. Członkowie zespołu egzaminacyjnego bądź przebywają na urlopach, bądź też na zwolnieniach lekarskich. 

Jak informuje nas Jarosław Kopeć, kierownik terenowego oddziały WORD w Inowrocławiu, taka sytuacja może potrwać do końca tego tygodnia. Osoby, które miały zaplanowane na ten czas egzaminy powinny kontaktować się z biurem obsługi klienta pod nr tel. 52 325 88 51. 

Egzaminatorzy wysuwają postulaty poprawy wynagrodzenia szkolących młodych kierowców i zamiany "archaicznego" systemu egzaminacyjnego kandydatów na kierowców. W ocenie egzaminatorów zaproponowana przez resort infrastruktury propozycja zmian w przepisach to wg nich "koń trojański" dla branży.

W Inowrocławiu tygodniowo realizowanych jest około 200 egzaminów praktycznych. Z kolei do teorii podchodzi około 150 osób.

Akcja protestacyjna w regionie prowadzona jest także w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Bydgoszczy i Włocławku.

Do tematu będziemy wracać.

[ZT]4205[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%