Zamknij
REKLAMA

Akademia Szkolnictwa AS zaprasza uczniów z Pakości

09:45, 17.05.2022 | Tomasz Szymczak
Skomentuj
REKLAMA

"Dobry zawód nie zawodzi" – pod takim hasłem odbędzie się dziewiąta już edycja Festiwalu Zawodów organizowana przez Akademię Szkolnictwa AS w Inowrocławiu.

20 maja plac przed szkołą przy ul. Laubitza 9 stanie się przestrzenią wystawienniczą, gdzie uczniowie będą mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o edukacji w danym zawodzie z rzeczywistością. Wszystko to dzięki interaktywnemu sposobowi prezentacji zawodów, w których kształci szkoła i zaangażowaniu zaprzyjaźnionych pracodawców.

Uczniowie podejmujący decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, a tym samym zawodu, jaki będą wykonywać w przyszłości, będą mogli porozmawiać ze starszymi kolegami. Występować oni będą w roli przewodników po krętych ścieżkach branżowych. W podobnej roli pojawią się także przedsiębiorcy, których będzie można spotkać przy stoiskach,

Będzie to też okazją do zadawania pytań, m.in. o kompetencje potrzebne do pracy oraz możliwość znalezienia zatrudniania w naszym mieście i regionie.

- Zadaniem Festiwalu jest pokazanie młodzieży, że nie ma lepszych i gorszych zawodów – każdy jest ciekawy i wymaga określonego talentu oraz wkładu pracy – informuje Halina Peta, dyrektor Akademii Szkolnictwa AS.

Tegoroczna edycja będzie szczególna, a wszystko za sprawą przyznanego szkole certyfikatu Kuźnia Talentów Kulinarnych. Inowrocławskie AS-y otrzymały jako pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim i trzynasta w Polsce szkoła branżowa ten zaszczytny tytuł, przyznawany przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich.

Oprócz uroczystego wręczenia certyfikatu w programie znalazł się kulinarny show z udziałem szefów kuchni Rafała Godziemskiego i Wojciecha Grześkowiaka. W swoje gościnne progi zaprosi kawiarenka AS-a, gdzie będzie można skosztować przygotowanych przez uczniów i nauczycieli potraw.

Przewidziano również pokazy innych wyrobów szkoły. Początek festiwalu o godz. 11.00. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%