Zamknij
REKLAMA

Ponad 14 mln zł i 220 miejsc pracy. Lafarge w Polsce wspiera region i jego rozwój

12:07, 20.12.2021 | .
Skomentuj Nadesłane
REKLAMA

Zasilenie budżetu gminy Barcin kwotą 14 mln zł z opłat i podatków, ponad 220 miejsc pracy w regionie oraz niemal 0,5 mln zł na wsparcie lokalnych społeczności to tylko niektóre inwestycje Lafarge na rzecz regionu w latach 2019-2020.

Firma systematycznie zmniejsza swój wpływ na środowisko inwestując w niskoemisyjne i energooszczędne technologie, a także wspiera bioróżnorodność lokalnych ekosystemów. Podsumowanie wszystkich działań Lafarge zrealizowanych w regionie zawiera najnowszy "Raport zrównoważonego rozwoju 2019-2020".

Najnowszy "Raport zrównoważonego rozwoju 2019-2020" przygotowany przez Lafarge w Polsce podsumowuje działania firmy dotyczące zmniejszenia wpływu jej działalności na środowisko oraz wspierające lokalne społeczności wokół zakładu.

Cementownia Kujawy, jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie, jest znaczącym pracodawcą w regionie. Z Lafarge stale współpracuje ponad 60 regionalnych firm, dzięki czemu powstało ponad 220 miejsc pracy. Jednocześnie, dzięki podatkom i opłatom wnoszonym przez firmę, budżet gminy Barcin został zasilony kwotą 14 mln zł w 2020 r. W ten sposób działalność firmy bezpośrednio wspiera rozwój gminy i regionu. Ponadto, dzięki produktom i rozwiązaniom pochodzącym z zakładu powstały odcinki drogi ekspresowej S5, Falochron Północny, terminal kontenerowy DCT oraz parking w Porcie Gdańsk, farmy wiatrowe w Ustce, osiedle Perłowa Dolina w Bydgoszczy oraz płyta postojowa na lotnisku wojskowym w Bydgoszczy.

Niezmiennie ważnym obszarem działalności Cementowni Kujawy jest wsparcie dla inicjatyw na rzecz edukacji, rozwoju infrastruktury, ochrony środowiska i zdrowia realizowanych w całym województwie świętokrzyskim. W latach 2019-2020 Fundacja Lafarge WSPÓLNIE przyznała granty o łącznej wartości niemal 200 tys. zł, dzięki którym m. in. wyposażono salę do terapii sensorycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie, zakupiono pomoce dydaktyczne i zorganizowano międzypokoleniowe warsztaty programowania, odnowiono i dostosowano sale oraz utworzono i wyposażono pracownię doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Wśród projektów zrealizowanych w regionie można wyróżnić inicjatywę Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie „Zielona szkoła – zielona klasa”, dzięki której uczniowie mogą odbywać lekcje na świeżym powietrzu w odpowiednich warunkach i w otoczeniu przyrody.

- Swoją działalność biznesową prowadzimy w sposób odpowiedzialny, w trosce o środowisko naturalne, rozwijając dobrosąsiedzkie relacje z lokalnymi społecznościami. Będziemy więc nadal obniżać ślad węglowy naszych wyrobów oraz wspierać gospodarkę obiegu zamkniętego. Wdrażamy strategię zrównoważonego rozwoju do 2030 r. - nasza ambicja to zmniejszenie emisji CO2 o niemal połowę w porównaniu z 1990 r. Będziemy rozwijać wszechstronną współpracę z mieszkańcami miejscowości wokół naszego zakładu poprzez wspólnie realizowane projekty edukacyjne, ekologiczne i rekreacyjne. - podkreśla Marek Michalski, dyrektor Cementowni Kujawy.

Lafarge w Polsce wspiera bioróżnorodność lokalnych ekosystemów. Zakład górniczy Cementowni Kujawy zrekultywuje ok. 5 ha w Wojdalu - poprawi się jakość gleby oraz wprowadzona zostanie odpowiednia roślinność. Na terenie cementowni zasiano również łąkę kwietną, na której powstały pasieki edukacyjne. Docelowo będą one domem dla 400 tys. pszczół. Pracownicy Lafarge posadzili 50 drzew w Krotoszynie, dalsze 80 będzie posadzone w Piechcinie.

Lafarge produkuje innowacyjne i zrównoważone rozwiązania, które poprawiają efektywność energetyczną budynków. Dzięki temu wymagają one mniejszych nakładów na ogrzewanie, co oznacza również, że są mniej emisyjne w swoim cyklu życia. Firma ma ambicję być liderem dekarbonizacji i zrównoważonego rozwoju w całej branży budowlanej. Raport podsumowujący działania Lafarge podejmowane w latach 2019-2020 w zakresie zrównoważonego rozwoju jest dostępny na stronie internetowej firmy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%