Zamknij
REKLAMA

Są już w Barcinie. Mogą przyjść do Pakości

11.54, 09.04.2021 Joanna Smolak Aktualizacja: 11.58, 09.04.2021
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
REKLAMA

Mężczyzna podający się za pracownika gazowni oszukał i okradł mieszkańca gminy Barcin. Wchodzi do mieszkania i rzekomo kontroluje urządzenia, a następnie proponuje zwrot pieniędzy za nadpłatę za prąd. Wykorzystując nieuwagę okrada ich z gotówki.

W ubiegłym tygodniu policjanci z barcińskiego komisariatu udali się do 77-latka, który padł ofiarą oszusta. Mężczyzna przedstawił się jako pracownik gazowni, który musi skontrolować instalację gazową. Następnie poinformował seniora, że jest nadwyżka zapłaty za prąd i chce oddać nadpłatę. Poprosił również o podanie odcinków opłaty za energię elektryczną oraz świadczenia pieniężnego. Mężczyzna wykorzystał sytuacje, a następnie zabrał pieniądze i wyszedł. 77-letni mieszkaniec gminy Barcin został  oszukany i okradziony z pieniędzy.

[ZT]2355[/ZT]

Policja apeluje:

- By nie dochodziło do sytuacji, w których zostaniemy okradzeni przez osoby obce podające się za pracowników różnych firm,  radzimy, by przed otwarciem drzwi nieznajomemu spojrzeć przez wizjer, kto stoi za drzwiami. Jeżeli jest to nieznana nam osoba – zapytajmy o cel wizyty i poprośmy o okazanie dokumentu,  abyśmy  mogli przeczytać nazwisko. Zanim wpuścimy taką osobę do mieszkania możemy sprawdzić w instytucji, którą reprezentuje czy jest jej pracownikiem i czy jej przełożeni wiedzą o czynnościach, które chce u nas wykonać. Jeżeli obawiasz się nieznajomego nie wpuszczaj go, nie każdy kto puka do  twoich drzwi ma uczciwe zamiary! Zawsze możesz powiadomić Policję.

[ALERT]1617962300490[/ALERT]

(Joanna Smolak)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%