Zamknij
REKLAMA

Festiwalowe kapele podwórkowe odwiedzą Pakość

13.39, 21.10.2021 . Aktualizacja: 13.40, 21.10.2021
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

12 kapel podwórkowych z terenu całej Polski weźmie udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych, który odbędzie się w w tę sobotę i niedzielę w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu. Kapele gościnnie zaśpiewają także w naszym mieście.

Do Inowrocławia przyjadą muzycy z województw: łódzkiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubelskiego. Wśród grających będą też kapele z naszego województwa.

Zgłosiło się łącznie 12 kapel: "Ferajna Bydgoska” z Bydgoszczy, "Bielawska Kapela Podwórkowa” z Bielaw, "Olki Group” z Lubonia, "Kapela z Naszego Miasteczka” z Czerwionki Leszczyny, "Piaskowianie” z Gostynia, "Złoczewianie” ze Złoczewa, "Górnicza Kapela Podwórkowa” – Karbon Puchaczów, "Wiarusy” ze Śmigla, "Radomszczańska Kapela Podwórkowa” z Gomulic, "Kapela z Szaconkiem” z Włocławka, "Klawa Ferajna” z Białej Podlaskiej i "Krośniewiacy” z Krośniewic.

Impreza rozpocznie się 23 października o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury i upłynie pod hasłem przeglądu twórczości wykonawców.

W międzyczasie kapele podwórkowe zagrają też w kilku miastach naszego powiatu. W sobotę ok. 15.00 będzie można je usłyszeć na pakoskim rynku i osiedlu mieszkaniowym.

Godzinę później zagrają w okolicy krytego basenu oraz restauracji "Marzenie” w Janikowie. Około 17.30 zaprezentują swój repertuar na inowrocławskim rynku i w pobliżu Krytej Pływalni "Wodny Park”.

W niedzielę kapele zaczną grać od godziny 10.00 w okolicach rzeźby pawia w Parku Solankowym i ruszą w kierunku tężni. O godz. 12.00 w sali MDK odbędzie się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród w postaci.

Na imprezę obowiązują bezpłatne wejściówki, osobne na każdy z dwóch dni festiwalu, które można pobrać w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury, w godz. 8.00-16.00.

Liczba miejsc ograniczona. Impreza odbędzie się z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Inowrocławski wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Patronat honorowy sprawuje Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%