Derby Notecianki z Cuiavią na remis. Zobaczcie zdjęcia

15:14, 15.05.2022 Tomasz Szymczak Aktualizacja: 17:08, 15.05.2022
Skomentuj
reo

W derbowym spotkaniu Notecianka Pakość udała się w niedzielę do Inowrocławia, by zmierzyć się z tamtejszą Cuiavią. Noteciankę wspierała liczna grupa kibiców z naszego miasta.

[FOTORELACJA]165[/FOTORELACJA]

Pierwsza połowa meczu mogła się podobać kibicom obu drużyn. Z obu stron sporo ciekawych akcji i dużo walki. Bezbramkowy remis utrzymał się jednak aż do ostatnich sekund tej odsłony.

Dosłownie na kilka chwil przed gwizdkiem na przerwę, wynik na tablicy zmienia się. W zamieszaniu w polu karnym, jeden z zawodników Cuiavii po rykoszecie dostaje piłką w rękę i mamy karnego dla Notecianki. Jedenastkę na bramkę zamienia pewny w takich sytuacjach Kacper Mozgawa

W drugiej części spotkania Notecianka dąży do podwyższenia wyniku, ale zamiast zyskać bramkę, traci zawodnika. W 52. minucie czerwoną kartkę dostaje Radosław Wójcik. 5 minut później, osłabiona ekipa z Pakości strzela drugiego gola. Na liście strzelców melduje się ponownie Mozgawa.

W 66. minucie szczęście powraca do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do własnej bramki skierował Dreżewski. Jest już tylko 1:2 dla Notecianki.

Gorąco robi się w końcówce. 87, minuta - żółta kartka dla bramkarza Notecianki, 180 sekund później faul w tego zawodnika w polu karnym i drugi żółty kartonik. W konsekwencji z czerwoną kartką Marcin Walczak opuszcza boisko. Sędzia dyktuje też rzut karny, który na gola zamienia Dawid Deresiewicz. Remisowy wynik 2:2 nie zmienia się do końca meczu.