Zamknij
REKLAMA

Osiedle Działyńskich zostanie zagospodarowane. Wiemy, co tam zrobią

10.03, 09.06.2022 Tomasz Szymczak Aktualizacja: 10.04, 09.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Podpisana została umowa pod jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Gminie Pakość. Już niedługo ruszy realizacja zadania pn. „Zagospodarowanie terenu osiedla Działyńskich w Pakości oraz ulic przyległych”.

Zadanie obejmować będzie budowę na rozwijającym się osiedlu domów jednorodzinnych w Pakości sieci kanalizacji sanitarnej (wraz z odgałęzieniami do działek), przebudowie istniejącej pompowni ścieków, budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z systemem skrzynek rozsączających oraz utwardzenie kostką betonową osiedlowej sieci dróg o nawierzchni gruntowej.

- Przystępujemy do realizacji jednej z największych inwestycji w ostatnich latach. Na tą inwestycję pozyskaliśmy dofinansowanie z programu Polski Ład. Gdyby nie pozyskane środki zewnętrzne, gmina Pakość nie byłaby w stanie zrealizować zadania ze środków własnych - powiedział burmistrz Zygmunt Groń.

Koszt całkowity zadania to kwota 11 114 895,00 zł, z czego gmina uzyskała dofinansowanie z programu „Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” w kwocie 7 505 000,00 zł.

Zadanie realizować będzie konsorcjum firm Pega90 Sp. z o.o. z Mogilna oraz Dom-Bruk Domagała Paweł z Januszkowa.

[ZT]3840[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%