Zamknij
REKLAMA

Tutaj powstaje nowy budynek komunalny. Będzie piękny!

15:49, 04.01.2022 | Tomasz Szymczak
Skomentuj
REKLAMA

Przy ulicy Fabrycznej ruszyły prace przy budowie wielorodzinnego budynku komunalnego.

Budynek komunalny składać się będzie z 12 lokali mieszkalnych oraz pomieszczeń pomocniczych wraz z zagospodarowaniem terenu, w skład którego wchodzi budowa altany śmietnikowej oraz budowa parkingu na 12 miejsc postojowych.

Do pomieszczeń pomocniczych wliczają się pomieszczenia techniczne, pomieszczenie wózkowni oraz 12 komórek lokatorskich przynależnych do lokali mieszkalnych. W poziomie parteru budynku zlokalizowane będzie mieszkanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Mieszkania zlokalizowane na parterze będą posiadały własny ogródek, natomiast mieszkania na parterze balkon. Wielkość mieszkań oscylować będzie w granicach od 31m2 do 75m2.

Będzie nie tylko ładnie, ale też energooszczędnie i ekologicznie. Wody opadowe odprowadzane będą do 3 zbiorników na wodę deszczową o pojemności 3000 l każdy.

W obiekcie przewidziano instalację fotowoltaiczną mającą na celu zasilanie budynku w energię elektryczną wykorzystującą energię słoneczną. Produkcja energii elektrycznej z odnawialnego źródła będzie wykorzystana na bieżące potrzeby własne obiektu.

Na to zadanie Gmina Pakość pozyskała wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 632 000,00 zł.

[ZT]3240[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%