Zamknij
REKLAMA

Pociąg towarowy na trasie Inowrocław-Wapienno pojedzie szybciej

10:16, 29.07.2020 | #ZawszeNaCzasie/Materiały prasowe
Skomentuj fot. PLK IZ Bydgoszcz
REKLAMA

Przewóz towarów koleją będzie szybszy, sprawniejszy, bezpieczniejszy, a w wagonach więcej ładunków. To zakładany efekt prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z Inowrocławia do Wapienna.

Na objętym pracami odcinku Dziarnowo – Wapienno roboty przekroczyły półmetek. Wymieniono tory, kierowcy sprawniej przejeżdżają przez przejazdy kolejowo-drogowe. Koszt inwestycji to 14 mln zł netto ze środków budżetowych. Między Dziarnowem a Wapiennem wyremontowano tor na odcinku blisko 8 km oraz tory na stacji Wapienno. Wymienione zostały szyny, podkłady oraz tłuczeń. Z efektów prac korzystają kierowcy na przebudowanych przejazdach w Kościelcu, Wielowsi oraz Pakości.

[ZT]1508[/ZT]

Nowa nawierzchnia będzie też na przejazdach w Piechcinie, Zalesiu Barcińskim oraz na drodze Ludkowo – Aleksandrowo. Wykonawcy pozostały prace na 5 km toru. Zakończenie robót planowane jest do października. Prace na torach zorganizowane są tak, że zapewniony jest również cykliczny przewóz ładunków do cementowni koło Wapienna oraz do zakładów w Inowrocławiu i Janikowie.

(#ZawszeNaCzasie/Materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

YaYa

0 0

To kiedy wracają osobowe? Wniosek w Kolej+ złożony? 13:59, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

0 0

Bezpieczniejszy?? Dla kogo?? Napewno nie dla mieszkańców i kierowców w takim wypadku niech instalują chociażby sygnalizacje świetlną w Piechcinie na przejeździe teraz zamiast jeździć 20km/h to jedzie z 50..... A widoczność od strony wapienna praktycznie zerowa 15:35, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA