Zamknij
REKLAMA

Te szkoły otrzymały granty na realizację projektów

07:11, 09.05.2020 | #ZawszeNaCzasie
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
REKLAMA

Rozstrzygnięto drugą edycję programu grantowego “Wspólnie dla Regionu”. Spośród 174 wniosków z całej Polski wybrano 25 projektów przygotowanych przez stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości, w których Lafarge prowadzi działalność. Jednym z laureatów jest Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości.

Nagrodzony projekt w SP im. Ewarysta Estkowskiego to salka do terapii integracji sensorycznej. Jej powstanie pozwoli na prowadzenie profesjonalnej terapii dla dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi, nadpobudliwością psychoruchową, autyzmem oraz trudnościami w nauce.

W ramach projektu "Orientacja zawodowa - szansa na lepszą przyszłość" powstanie pracownia doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Prowadzone będą tu szkolenia i konsultacje zawodowe. Będą mogli korzystać z nich uczniowie, rodzice oraz osoby niepełnosprawne.

Granty trafiły również do Barcina. Stowarzyszenie „Umysł Fascynacja Odkrywanie - UFO" działające przy Zespole Szkół w Barcinie wzbogaci się o Lokalny Punkt Aktywności Ekologicznej. Wyposażony będzie w pomoce edukacyjne do przeprowadzania doświadczeń przyrodniczych, geograficznych oraz z fizyki. Zastrzyk finansowy pomoże też w realizacji projektu "Moje miasto, moja szkoła to mój drugi dom". Celem projektu jest kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów naszej szkoły poprzez segregację odpadów na terenie szkoły. Zajęcia edukacyjne poprowadzą  studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

[ZT]1348[/ZT]

 

 

(#ZawszeNaCzasie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz