Powiatowa Komisja Lekarska w Inowrocławiu obejmująca miasto Inowrocław, gminy Inowrocław, Kruszwica, Janikowo, Pakość, Złotniki Kujawski, Rojewo, Gniewkowo i Dąbrowa Biskupia pracuje już w Inowrocławiu przy ul. Poznańskiej 133A (budynek sąsiadujący z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej).
Podczas inauguracji tegorocznej kwalifikacji wojskowej Wicestarosta Tadeusz Majewski zachęcał młodzież do wojskowej drogi zawodowej. Przekonywał też, że koniecznym jest stawienie się przed komisją i poddanie kwalifikacji. Książeczka wojskowa, potwierdzająca ten fakt, jest bardzo ważnym dokumentem, wymaganym w wielu profesjach, głównie służbach mundurowych.
Do osobistego stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Inowrocławiu w powyższym okresie zobowiązani są wszyscy mężczyźni urodzeni w 2005 r. oraz urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie posiadają do tej pory określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby, które w latach 2022-2023 zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej, oraz te które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności.
Przed komisją powinny także stawić się kobiety urodzone w latach 1997-2005, posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz kobiety, pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2023/2024 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny.
Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się osoby, które ukończyły 18 lat życia, niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz