Zamknij
REKLAMA

Maszerowali i jechali z Inowrocławia do Pakości

14:27, 26.09.2021 | Tomasz Szymczak
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz trzynasty inowrocławski oddział PTTK przy pomocy Ośrodka Kultury i Turystyki w Pakości zorganizował rajd im. kpt. Pawła Cymsa.

[FOTORELACJA]157[/FOTORELACJA]

Uczestnicy rajdu mieli do wyboru około 12 kilometrową trasę pieszą z Janikowa poprzez Giebnię do Pakości oraz liczącą ponad 50 kilometrów trasę rowerową biegnącą Doliną Pradawnej Noteci.

Trasa piesza rozpoczęła się pod pomnikiem ku czci Powstańców Wielkopolskich przy dworcu w Janikowie, gdzie zapalono znicz, a Sebastian Witkowski opowiedział historię powstańców walczących o niepodległość w rejonie Inowrocławia.

Uczestnicy rajdu pod przewodnictwem Andrzeja Dargacza i Radosława Balmowskiego, podążając szlakiem czerwonym, zapalając znicze przy lokalnych pomnikach pamięci w Janikowie, Giebni i Pakości.

Ponadplanową atrakcją był koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Jarosława Kotyńskiego.

[ZT]2899[/ZT]

Podczas rajdu przeprowadzono konkurs krajoznawczo-historyczny, gdzie młodzież mogła wykazać się wiedzą o Powstaniu Wielkopolskim oraz znajomością regionu. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Także rowerzyści, głównie z KTR Kujawiak oraz ze szkoły Podstawowej w Gniewkówcu, pomimo wietrznej pogody nie zawiedli i licznie zjawili się na trasie. Łącznie w rajdzie uczestniczyło około 150 osób.

Zorganizowanie rajdu w takiej formie, umożliwiło tradycyjne już dofinansowanie ze strony Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, któremu organizatorzy i uczestnicy pragną serdecznie podziękować.

Tekst: Radosław Balmowski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%