Zamknij
REKLAMA

Triduum Paschalne i Oktawa Wielkiej Nocy w Pakości

12:41, 29.03.2021 | Joanna Smolak
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami Wielkanoc. W te najważniejsze dla chrześcijan dni można uczestniczyć w mszach świętych osobiście, a także poprzez transmisje telewizyjne. Zobaczcie, jak będzie wyglądał Wielki Tydzień w Pakości.

- Od soboty 27 marca ze względu na pandemię koronawirusa i ogłoszone kolejne obostrzenia,w naszym kościele w czasie nabożeństw może obecnie przebywać 20 osób (1 osoba na 20m2). Można jednak uczestniczyć w Mszach świętych na zewnątrz kościoła, gdzie znajdują się ławki. Trzeba pamiętać też o maseczkach i zachowaniu dystansu społecznego. Przypominamy, że Metropolita Gnieźnieński Wojciech Polak wydał w Archidiecezji Gnieźnieńskiej dla wszystkich dyspensę od obowiązku uczestniczenia we mszy św. niedzielnej aż do odwołania - informuje o. Kamil Paczkowski, proboszcz parafii św. Bonawentury w Pakości.

Okazja do spowiedzi świętej:

 • Wielki Poniedziałek (29 marca) spowiedź 17.00-20.00
 • Wielki Wtorek (30 marca) spowiedź 17.00-21.00
 • Wielka Środa (31 marca) spowiedź 17.00-20.00

Wielki Czwartek

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Wspominamy ustanowienie Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

Obchody Kalwaryjskie:

 • O godz. 20.00 rozpocznie się  pierwsza część Obchodów Kalwaryjskich – „Drogę Pojmania”.
 • O godz. 3.00 przy kaplicy Kajfasz – Więzienie rozpoczniemy drugą część Obchodów – „Drogę Męki”.

Zgodnie z przepisami w uroczystościach religijnych na zewnątrz obowiązuje noszenie maseczki i zachowanie odległości nie mniej niż 1,5 m.

Wielki Piątek:

 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego (w kościele) i adoracja do godz. 21.00.
 • W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane do skarbonki przy adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na utrzymanie Sanktuariów w Ziemi Świętej.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy), czyli post od potraw mięsnych; można spożyć trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta.

[ZT]2313[/ZT]

Wielka Sobota:

 • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny na parkingu i na placu kościelnym od 9.00 do 14.00 co godzinę.
 • Wigilia Paschalna – Sobota o godz. 20.00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

 • godz. 6.00 -  uroczysta msza św. rezurekcyjna w intencji Parafian i Dobrodziejów.Ze względu na pandemię nie będzie procesji rezurekcyjnej.
 • Pozostałe Msze św. o 8.15; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny:

 • II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Ojciec Kamil Paczkowski:

Codziennie w ciągu dnia kościół pozostaje otwarty i jest zawsze możliwość indywidualnej modlitwy. Wyrażamy wdzięczność za wasze modlitwy oraz za wszelkie przejawy Waszego duchowego i materialnego wsparcia. To wszystko, co jeszcze przed nami zawierzajmy z wiarą Opatrzności Bożej oraz dziękujmy za wszystkie łaski jakie od Miłosiernego Boga codziennie otrzymujemy. Życzymy wszystkim głębokiego w wierze, nadziei i miłości przeżycia Świąt Paschalnych.

(Joanna Smolak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%