Zamknij

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria na całe życie. Zobacz, jak o niego dbać

10:40, 27.02.2020 Materiały partnera Aktualizacja: 10:40, 27.02.2020
Skomentuj

Kiedy zapytamy jubilerów lub świeżo upieczonych narzeczonych o klasyczny pierścionek zaręczynowy, z pewnością wymienią model z diamentem. Pięknie oszlifowany kamień, zwany również brylantem, jest niekwestionowaną ozdobą każdego złotego krążka i powodem do dumy jego właścicielki. Aby jednak pierścionek, a także kamień długo cieszyły swoim nieskazitelnym wyglądem, trzeba zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Sprawdź, co warto w tym celu zrobić.

Oszczędź pierścionkowi uszkodzeń. Zdejmuj go podczas prac domowych

Nawet najmniejszy kontakt z detergentami czy zanieczyszczeniami może spowodować, że pierścionek utraci swój blask. Dlatego dobrym pomysłem jest ściąganie go w trakcie sprzątania, zmywania czy innych obowiązków. Wszystkie te czynności prowadzą bowiem do powstawania zarysowań na delikatnej powierzchni pierścionka, a żrące płyny używane chociażby przy sprzątaniu - do jej zmatowienia. Również nadmierny kontakt z potem nie jest wskazany, dlatego lepiej nie zabieraj swojej biżuterii na siłownię. A jeśli już dbasz w ten sposób o pierścionek zaręczynowy i zdejmujesz go w domu, połóż go w osobnej przegródce, by nie ocierał się o inną biżuterię. Zastanawiasz się, co najbardziej szkodzi Twojemu pierścionkowi? Na pierwszym miejscu jest chlor, który może nawet odbarwić diament. Nie bez winy jest też pozostawiające osad mydło, jak również wspomniany już pot czy... powietrze. Warto zatem regularnie go czyścić.

Dowiedz się, jak z powodzeniem czyścić w domu pierścionki zaręczynowe

Wielu posiadaczy biżuterii twierdzi, że do jej wyczyszczenia potrzebna jest pomoc profesjonalistów. Oczywiście co kilkanaście miesięcy warto zanosić pierścionki zaręczynowe do jubilera, by przywrócić im dawny blask, jednak do codziennego dbania o wygląd kosztowności wystarczą specjalne ściereczki. Kupisz je w wielu sklepach z biżuterią, na przykład w Eko-Karat. Są one wykonane z delikatnych materiałów, jakie nie zarysowują powierzchni pierścionka, ale są jednocześnie bezwzględne dla brudu. Sposobem, który stosowały nasze babcie, jest moczenie biżuterii w wodzie z mydłem i płynem do mycia naczyń, a następnie mycie miękką szczoteczką do zębów. Do wyjątkowo uporczywych zabrudzeń dobrze jest zastosować specjalny środek do czyszczenia kosztowności. A kiedy myć pierścionki i inną biżuterię? Zawsze, kiedy zauważysz zabrudzenie; konserwację w salonie jubilerskim natomiast poleca się raz na rok. Właściwe dbanie o pierścionek zaręczynowy zaprocentuje jego pięknym wyglądem przez długie lata.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%