Zamknij

Vademecum wiedzy na temat trzeźwienia. Zobacz, ile może potrwać oczyszczanie organizmu

13:29, 09.01.2020 Materiały partnera Aktualizacja: 13:29, 09.01.2020
Skomentuj

Wszystko jest dla ludzi. Także używki, dlatego nie trzeba całkowicie rezygnować z picia alkoholu, aby móc dbać o zachowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Wystarczy, że kierowca wykaże się odpowiedzialnością, sporą bazą wiedzy na temat obowiązujących przepisów oraz dokładnego procesu trzeźwienia. Samo dobre poczucie to zaledwie połowa sukcesu. Warto pamiętać, że całkowite pozbycie się alkoholu z organizmu wymaga nawet kilkunastu godzin.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Oto w jaki sposób możesz zadbać o kontrolę stanu trzeźwości

Dedykowane do użytku indywidualnego alkomaty są dziś podstawowym elementem wyposażenia dla wielu odpowiedzialnych kierowców. Możliwość wykonania badania trzeźwości w domowych warunkach to ogromna wygoda, na którą powinna sobie pozwolić każda osoba regularnie siadająca za kółko pojazdu. Rosnące zainteresowanie tego typu elektroniką bezpośrednio przekłada się na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Warto wspomnieć, że alkohol obniża koncentrację oraz skuteczność reakcji na wydarzenia drogowe. Prowadzenie pojazdu na tzw. podwójnym gazie to jeden z głównych powodów śmiertelnych wypadków i kolizji w naszym kraju.

Alkomat to nie jedyny sposób na zminimalizowanie ryzyka włączenia się do ruchu drogowego pod wpływem napoju wysokoprocentowego. Coraz większą popularnością cieszy się także internetowy algorytm w postaci kalkulatora trzeźwości. Z usług takiego narzędzia można skorzystać chociażby na stronie sklepu PROMIL-LAB. Poprawne uzupełnienie formularza sprawi, że w zaledwie kilka sekund otrzymasz pełen raport z szacowanym czasem wytrzeźwienia. Wirtualny alkomat przedstawi dokładne fazy wchłaniania się alkoholu oraz wskaże ilość promili w wydychanym powietrzu o poszczególnych godzinach. To bardzo przydatne rozwiązanie, jednak kalkulatorowi nie warto bezgranicznie ufać. Uzyskiwane dane są tylko szacowanymi, a kwestia całkowitego wytrzeźwienia uzależniona jest od bardzo dużej ilości czynników.

Dobre samopoczucie to nie wszystko. Trzeźwienie może potrwać nawet do kilkunastu godzin!

Doskonale znane są nam przypadki, kiedy osoba spożywająca alkohol budzi się następnego dnia w doskonałym nastroju. Powołując się na dobre samopoczucie oraz na brak typowych objawów kaca decyduje się na wyruszenie w trasę. To bardzo popularny błąd! Należy mieć na uwadze, że proces całkowitego trzeźwienia w zdecydowanej większości przypadków trwa od siedmiu nawet do dwunastu godzin. Pozbywanie się alkoholu z organizmu można oczywiście nieco przyspieszyć. Niezawodny w takiej kwestii jest długi sen, wypijanie dużych ilości wody oraz witamin, które utracono poprzedniego wieczora. Specjaliści zalecają także rozpoczęcie dnia od pożywnego śniadania i gorącego prysznica, który pomoże wypocić niemile widziane promile.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%