Zamknij

Rozszerzanie asortymentu sklepu e-commerce. Najlepsze praktyki

11:39, 04.02.2019 | Materiały partnera
Skomentuj

Jako właściciele przedsiębiorstw online, bardzo często stajemy przed decyzjami odnoszącymi się do kształtu naszej oferty. Nierzadko od naszych wyborów zależy kierunek, w jakim rozwinie się nasza działalność a także przyszłe obroty i popularność witryny.

Dlatego też warto przed każdym zwrotem zadbać o przeprowadzenie głębokiego researchu. W poniższym tekście wraz z ekspertami w dziedzinie efektywnego poszerzania listy produktów, postaramy się przedstawić Państwu najlepsze sposoby na sukces w internecie.

Szukaj dziedzin związanych z pierwotną formułą

Żaden klient nie lubi wracać pod ten sam internetowy adres i orientować się, że przedmiot działalności zmienił się nie do poznania. Diametralne zwroty wiodą wprost do utraty rozpoznawalności marki - nikt nie będzie chciał pamiętać naszego logo, szyldu ani sloganu, jeśli nie można przewidzieć czym zamierzamy się zajmować.

Z tego tytułu, wszelkie metamorfozy powinny dodawać do naszego asortymentu towary mocno wiążące się i harmonijnie dopełniające naszą poprzednią listę propozycji. Przykładowo, w wypadku gdy prowadzimy salon z modą męską, naturalnym wyborem staje się chociażby sklep z biżuterią. Jak więc widzimy, celem jest takie zarysowanie oferty, by stała się ona jak najbardziej kompleksowa. To trudno brzmiące słowo oznacza, że potencjalny klient będzie w stanie zapewnić sobie jak najszerszą obsługę. Taką, która pokryje możliwie każde zapotrzebowanie w pewnej, racjonalnie wytyczonej sferze ludzkiego życie.

Poszukaj i prześledź asortyment hurtowników

W Państwa dziedzinie działa stosowna liczba hurtowni, które zaopatrują biznesy, podobne do naszego. Czasem wystarczy przejrzeć, co one proponują, gdy chodzi o sprzedaż detaliczną i najzwyczajniej zacząć wzorować się na liście towarów najbardziej zbliżonej i dopasowanej do naszego rynkowego targetu. Bezpiecznym wyborem bywają zazwyczaj wspomniane wyżej artykuły jubilerskie z hurtowni, zaspokajającej potrzeby związane ze stylizowaniem i całościowym projektowaniem wizerunku. Tego rodzaju holistyczne podejście do mody i szlachetnych akcesoriów zadowoli przede wszystkim płeć brzydką. Głównie z racji tego, że kobiety chętniej rezygnują z wygody ubierania się pod jednym dachem, byle tylko perfekcyjnie dopieścić wymarzoną kreację i wizerunek.

Niezależnie jednak, na jakie wody pragniemy wypłynąć z naszą ofertą w nowym roku, spróbujmy nie stracić z oczu ciągłości i spójności proponowanych produktów, kategorii oraz działów. Jeżeli internauta będzie wiedział, czego może się po nas spodziewać, z pewnością wróci jeszcze w nasze wirtualne progi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pakosc24.pl | Prawa zastrzeżone