Zamknij
REKLAMA

Oszustka ma na swoim koncie ponad 60 przewinień

09:32, 24.01.2020 | #ZawszeNaCzasie
REKLAMA
Skomentuj
fot. depositphotos

Mieszkanka Tczewa odpowie za naciąganie ludzi poprzez fikcyjną sprzedaż obuwia. Kobiecie grozi 8 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pakości od września 2018 roku prowadzili postępowanie dotyczące zakupu markowego obuwia. Mieszkanka Pakości poprzez jeden z portali zamówiła buty, a gdy tylko wpłaciła pieniądze, kontakt ze sprzedawcą się urwał. Zamówiony towar nigdy też do niej nie dotarł.

Pakoscy policjanci, gromadząc materiał dowodowy w sprawie, ustalili, że taką samą metodą zostało oszukanych więcej osób.  To samo obuwie bowiem zamawiali też inni, a płacili za parę od 60 do 200 zł.

- Praca pakoskich policjantów doprowadziła do namierzenia oszustki na terenie województwa pomorskiego. Kilka dni temu pojechali do Tczewa i tam zatrzymali 43-letnią kobietę. Usłyszała ona łącznie 64 zarzuty polegające na celowym wprowadzaniu ludzi w błąd, a przez swoją działalność zarobiła ponad 4.600 zł - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu

Policjanci ustalili, że gdy tylko kobieta zorientowała się, że jest więcej nabywców na obuwie, rozzuchwaliła się. Zakładała fikcyjne konta w internecie, oszukiwała inne osoby oferując ten sam towar i pobierając za niego opłatę. Podejrzana została doprowadzona do oskarżyciela i jego decyzją objęta policyjnym dozorem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 8 lat.

[ALERT]1579854720978[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© pakosc24.pl | Prawa zastrzeżone