Zamknij
REKLAMA

Czy gmina Pakość przystąpi do programu "Kolej Plus"?

07:01, 02.06.2020 | #ZawszeNaCzasie
Skomentuj
REKLAMA

Od kliku lat mieszkańcy gminy Pakość borykają się z brakiem komunikacji miejskiej łączącej ościenne miejscowości z gminą. Władze Pakości nieustannie szukają rozwiązań aby takie połączenia na nowo przywrócić.

 Wczoraj dyskutowano o możliwości przystąpienia do programu „Kolej Plus”. Rozważane jest przywrócenie połączenia kolejowego na trasie Barcin-Pakość-Inowrocław. W spotkaniu udział wzięli: poseł na Sejm i członek Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Infrastruktury Piotr Król, radny Powiatu Inowrocławskiego Marek Knop, burmistrz Pakości Zygmunt Groń, zastępca burmistrza Szymon Łepski oraz burmistrz Barcina Michał Pęziak.

fot. Gmina Pakość

Celem programu jest uzupełnienie sieci kolejowej o połączenia kolejowe miejscowości o populacji powyżej 10 tys. mieszkańców, które nie posiadają dostępu do połączeń pasażerskich z miastami wojewódzkimi lub takich, które posiadają dostęp do kolei, ale istniejące połączenia wymagają usprawnienia. Program jest skierowany przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego/związków metropolitalnych, które byłyby zainteresowane rozwojem infrastruktury kolejowej na swoim terenie, przy uwzględnieniu potrzeb komunikacyjnych mieszkańców. Program zakłada realizację inwestycji liniowych – tj. modernizację istniejącej lub budowę nowych linii kolejowych oraz inwestycje punktowe, jak np. budowa nowych przystanków, mijanek czy łącznic kolejowych.

[ZT]1396[/ZT]

 

(#ZawszeNaCzasie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz